انجام پروژه هوش مصنوعی انجام پایان نامه هوش مصنوعی

انجام پروژه هوش مصنوعی

 امروزه هوش مصنوعی فرآیندی است که تمام ابعاد زندگی ما را در بر گرفته است و یکی از مبحث های بسیار پرطرفدار در دانشگاه می باشد که تعداد انجام پروژه هوش مصنوعی و انجام پایان نامه هوش مصنوعی در دانشگاه‌ها گواه همین موضوع می باشد. آکادمی داده کاوی با داشتن برترین متخصصان در حوزه هوش مصنوعی آمادگی انجام پروژه های مربوطه و مشاوره در موضوع پروژه هوش مصنوعی و انجام پروژه پردازش تصویر در متلب را دارند. مشاوران ما جهت آموزش پایان نامه کارشناسی ارشد هوش مصنوعی در زمینه انتخاب موضوع ، پروپوزال هوش مصنوعی و نحوه انجام پایان نامه به شما کمک شایانی میتوانند کنند . با ما تماس بگیرید.

مشاوره_هر زمانی به هر شکلی که برای شما آسانتر است:

تاریخچه هوش مصنوعی

در سال ۱۹۶۵ نام هوش مصنوعی به عنوان یک دانش جدید به جهان معرفی شد؛ اما حقیقت آن است که فعالیت در مورد هوش مصنوعی از سال ۱۹۶۰ آغاز شده بود پژوهش های ابتدایی که در مورد هوش مصنوعی انجام شده بود.

روش انجام ماشینی بازی ها و اثبات قضیه های ریاضی با کمک رایانه ها بود. در ابتدا به نظر می‌آمد که رایانه ها می توانند با جستجو و کشف راه حل های مسائل و در نهایت انتخاب بهترین راه حل مسائل را حل کنند. جان مک کارتی پدر علم و دانش تولید ماشین های هوشمند اولین نفری بود که اصطلاح هوش مصنوعی را به کار برد او یک زبان برنامه نویسی هوش مصنوعی بهنام لیسپ طراحی کرده است.

بهبود حافظه‌،کار و زندگی اجتماعی

چگونه یک کامپیوتر یاد میگیرد که ببیند؟

تعریف هوش مصنوعی

 هوش مصنوعی شاخه ای از علوم کامپیوتر است که در واقع می خواهد رفتارهای هوشمندانه را خودکار سازی کند .

اما از آنجایی که نمی توانیم واژه هوش را تعریف درستی بکنیم بنابراین واژه هوش مصنوعی را می توانیم به طور کامل تشریح کنیم تنها می‌توان گفت هوش مصنوعی می خواهد به تقلید و شبیه سازی هوش مصنوعی انسان و رفتارهای انسان دست پیدا کند و این هدف از طریق الگوریتم ها قابلیت انجام را دارد.

 در تعریف دانشمندان عموماً چهار نوع باور در تعریف هوش مصنوعی وجود دارد:

 •  سیستم هایی که به طور منطقی عمل می کنند
 •  سیستم هایی که میتوانند به مانند انسان تفکر کنند
 •  سیستم هایی که می توانند به طور منطقی تفکر کنند
 •  سیستم هایی که می توانند به مانند انسان عمل کنند

 و بگذارید آخرین تعریف را نیز از هوش مصنوعی بیان کنیم:

 می توان گفت هوش مصنوعی مطالعه ای است که چگونه می توان کامپیوتر ها را به سمت انجام کارهایی برد که در حال حاضر انسان ها با خطای کمتر و به مراتب بهتر انجام می دهند.

 شاخه های هوش مصنوعی

هوش مصنوعی دارای شاخه‌های متعددی در دانش‌های رایانه ای دارد و به نوعی هرکدام آنها بخشی از وظایف کلی که برای هوش مصنوعی در نظر گرفته شده است را انجام میدهند.

 •  بینایی ماشینی
 •  یادگیری ماشینی
 •  شبکه عصبی
 •  مفاهیم مرتبط با رباتیک
 •  الگوریتم ژنتیک
 •  سیستم های خبره
 •  پردازش زبان طبیعی
 • کاربردهای هوش مصنوعی

امروزه هوش مصنوعی کاربرد بسیار وسیعی در انجام امور انسان ها ایفا می کند و خیلی از مواردی که هوش مصنوعی است اما نام تخصصی مختص به خود را دارد و به نام هوش مصنوعی دیگر شناخته نمی شود.

 از آیفونی که شما دست خود می گیرید و چهره شما را می شناسد هوش مصنوعی آغاز می‌شود تا تایید و تحلیل نظرات علاوه بر پیش بینی نتایج انتخابات در عالم سیاست در بازاریابی و حوزه های دیگراست که می توانیم موارد به موارد آنها را توضیح دهیم.انجام پروژه هوش مصنوعی انجام پایان نامه هوش مصنوعی

 تجزیه و تحلیل نظرات

 علاوه بر این که می توان در دنیای سیاست از آن استفاده کرد در بازاریابی ، نگهداری مشتری و سایر مواردی که به تجارت و بیزنس مرتبط است می‌توان از تجزیه تحلیل نظرات با استفاده از هوش مصنوعی بهره بسیار زیادی برد.

 پردازش تصویر

 امروزه الگوریتم های بسیار زیادی وجود دارد که می تواند تصاویر را تشخیص ، شناسایی و دسته بندی کنند ؛ این الگوریتم ها اشیا انسان ها و هر چیزی را می توانند در تصویر مورد آنالیز قرار دهند.

 الگوریتم های جستجو

 یکی از بهترین نمونه‌های این الگوریتم های جستجو الگوریتم های است که در گوگل استفاده میشود که در کمترین زمان ممکن بهترین گزینه ممکن را به شما پیشنهاد می دهند.

 پردازش کلمات یا پردازش زبان طبیعی

 یکی از کاربردهای بسیار جالب هوش مصنوعی پردازش کلمات است که می تواند برای مثال آن را ترجمه کند یا آن را به طور خودکار خلاصه‌سازی کند یا را تبدیل به صوت کند مواردی که واقعاً ده سال پیش تصور کردنش نیست نوی رویاپردازی بود.

یکی از مثال هایی که امروزه در زبان فارسی وجود دارد نرم افزار ویراستیار است که با استفاده از هوش مصنوعی اشتباهات املایی دستور زبان و نشانه گذاری را به طور خودکار انجام می دهند.

 رباتیک

 امروزه دنیای رباتیک دنیای انسانها را در حال تغییر دادن است برای مثال ماشین های هوشمندی که شرکت هایی مانند گوگل و … در حال سرمایه‌گذاری بر روی آنها هستند، نمونه هایی از دنیای رباتیک و هوش مصنوعی است.

 بازی های کامپیوتری

امروزه بازی های کامپیوتری بسیار هوشمند شدند و می توانند رفتار شما را تجزیه و تحلیل کنند و بر اساس تجزیه و تحلیل ای که انجام داده‌اند رفتاری غیرقابل پیش بینی را در برخورد با رفتار شما انجام دهند و طبق پیش بینی ها نسل جدید بازی ها در آینده بسیار بسیار متفاوت با امروز خواهد بود.انجام پروژه هوش مصنوعی انجام پایان نامه هوش مصنوعی

زبان های برنامه نویسی هوش مصنوعی

 پایتون

 از جمله از بهترین زبان های برنامه نویسی در حوزه انجام پروژه هوش مصنوعی پایتون میباشد این برنامه از لحاظ سادگی و هم از لحاظ قدرت حقیقت هم بی‌رقیب میباشد .

امروز از پایتون در موارد بسیار بسیار زیادی استفاده می کنند از آنجایی که پایتون ترکیبی از جاوا و لیسپ است پتانسیل هر دو زبان برنامه نویسی را در خود دارد به نظر تحلیلگران برنامه نویس پایتون شاید برترین زبان برنامه نویسی در حوزه های مرتبط به خود است.

 پرولوگ

 یکی از زبان های محبوب برنامه نویسی در انجام پروژه هوش مصنوعی زبان برنامه نویسی پرولوگ هست این زبان برنامه نویسی بر اساس یک سری مکانیزم مشخص و قابل انعطاف پذیر طراحی شده است

 C++

 از این زبان برنامه نویسی در انجام پروژه هوش مصنوعی به دلیل سرعت بالای آن استفاده می شود و در واقع این زبان برنامه نویسی پرسرعت ترین زبان برنامه نویسی است و گاهی زمان اجرای یک پروژه بسیار محدود است بنابراین از این زبان برای انجام پروژه ها استفاده می شود.

 جاوا

یکی از مشهور ترین زبان های برنامه نویسی است که بسیار پرکاربرد است و صادقیان و قدرت آن در برنامه نویسی از خصوصیاتی است که برنامه نویسان از آن استقبال می‌کند معمولاً از جاوا برای انجام پروژه های برنامه نویسی از این استفاده می شود و در انجام پروژه هوش مصنوعی از آن استفاده میشود.

 لیسپ

 زبان برنامه نویسی است که توسط پدر هوش مصنوعی جهان طراحی شده است و یک زبان پردازشی از نوع سطح بالاست و در انجام پروژه های هوش مصنوعی از ابتدا از این زبان برنامه نویسی استفاده می شده است زیرا یکی از زبانهای  بسیار کامل است.

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *