انجام پروژه داده کاوی با R انجام پایان نامه داده کاوی با R انجام پروژه R

انجام پروژه داده کاوی با R

 به زبان R  نسخه متن باز از نرم افزار S می باشد زبان R از زبانهای برنامه نویسی است که در آن محاسبات آماری و تحلیل داده انجام میشود. امروزه انجام پروژه داده کاوی با R بسیار فراگیر شده اشت همچنین دانشجویان زیادی برای انجام پایان نامه داده کاوی با R استفاده می کنند. برای مشاوره و انجام پروژه R و پروژه های مرتبط میتوانید با متخصصان آکادمی داده کاوی ارتباط بگیرید.

مشاوره_هر زمانی به هر شکلی که برای شما آسانتر است:

تعریف زبان R

 یکی از زبانهای برنامه نویسی مطرح و معروف جهان  زبان R می باشد این زبان برنامه نویسی برای محاسبات آماری و داده کاوی و نمایش اطلاعات به صورت گرافیکی توسط تحلیلگران مورد استفاده قرار می گیرد جان چمبرز از زبان S زبان R را پایه گذاری کرد.

 تاریخچه زبان R

در سال ۱۹۹۱ پروژه R توسط راس ایکاها و رابرت جنتلمن نوشته شد و هم اکنون هسته ی نرم افزاری توسط تیمی به آدرس اینترنتی (پروژه R) در حال توسعه این نرم‌افزار متن باز هستند.

 ویژگی های زبان R

 زبان برنامه نویسی R دارای محدوده ای گسترده ای از قابلیت های گرافیکی و تکنیک‌های آماری می باشد در محیط نرم افزار R تحلیلگران می‌توانند کد های C++ و c و همچنین فرترن را فراخوانی کرده و از آنها استفاده کنند. تکنیک‌های آماری که در برنامه نویسی R مورد استفاده قرار میگیرد، برای مثال آزمون های کلاسیک آماری، مدل سازی خطی و غیرخطی، رده بندی، خوشه بندی و  … می باشد.

 محبوبیت زبان برنامه نویسی ها

 آمار نشان می دهد که زبان برنامه نویسی  Rدر مقایسه با نرم افزارهای تحلیلی و آماری مثل متلب، SAS و SPSS از محبوبیت بیشتری در بین تحلیلگران برخوردار است.

امکانات زبان برنامه نویسی

  •  زبان برنامه نویسی R دارای امکانات گرافیکی متعددی برای تجزیه و تحلیل داده ها و رسم نمودار ها می باشد.
  •  در زبان برنامه سیار می توان داده ها را ذخیره بازیابی و دستکاری کرد.
  •  دارای مجموعه ای قدرتمند از عملگرهای محاسباتی، ماتریس ها، آرایه ها و … می باشد.
  •  دارای کتابخانه های خاص چند منظوره برای اجرای عملیات تحلیلی در انواع مختلف مباحث علمی می باشد.
  •  دارای بسته های نرم افزاری بسیار قوی در زمینه تجزیه و تحلیل آماری است.
  •  دارای کتابخانه های برای انجام عملیات داده کاوی و یادگیری ماشینی از جمله خوشه بندی یادگیری تقویتی دسته بندی تحلیل شبکه های اجتماعی و غیره می باشد.

برای آشنایی بیشتر با زبان برنامه نویسی R میتوانید کتاب (راهنمای استفاده از نرم افزار R) به نویسندگی مصطفی کریمی را از لینک زیر دانلود کنید.

 

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]
0 پیام‌ها

راجع به این مطلب دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

👇
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *