اجزای اصلی سیستم داده کاوی

پایگاه داده
یکی از اجزای اصلی سیستم داده کاوی پایگاه داده است ، برای انجام پروژه داده کاوی ما مجموعه ای از پایگاه داده ها، انبار داده ها، صفحه گسترده یا به عبارتی انواع مخازنی که دارای اطلاعات هستند را به همراه داریم و  روی این اطلاعات و داده ها تکنیک های یکپارچه سازی و پاکسازی داده ها را انجام می دهیم.

 سرویس دهنده پایگاه داده

این اصطلاح  در واقع مسئول بازیابی داده های مرتبط بر اساس نوع درخواست داده کاوی است که تحلیلگر به آن می دهد.اجزای اصلی سیستم داده کاوی

پایگاه دانش

این پایگاه همانطور که از نامش پیداست از دانش زمینه ای تشکیل شده است تا بتواند به جستجو کمک کند. از این پایگاه داده برای ارزیابی الگوهای یافته شده نیز استفاده می شود.

موتور داده کاوی

از اجزای اصلی سیستم داده کاوی  موتور داده کاوی است . و اگر این موتور در حالت ایده‌آل خود باشد شامل مجموعه ای از پیمانه ها خواهد بود پیمانه هایی مثل تداعی ، کلاس بندی، توصیف، آنالیز خوشه ها، آنالیز تکامل و انحراف می باشد.

پیمانه ارزیابی الگو

در واقع این پیمانه ارزیابی یکی از معیارهای جذابیت می باشد و با پیمانه داده کاوی در ارتباط و تعامل است در واقع تمرکز آن جستجو  بین الگوهای جذاب می باشد و از یک حد آستانه جذابیت استفاده کرده تا الگوهای کشف شده را مورد ارزیابی قرار دهد.

واسط گرافیکی کاربر

در واقع این پیمانه یک ارتباطی را بین کاربر یا تحلیلگر داده کاوی و سیستم داده کاوی برقرار می کنند تا به کاربر این امکان را بدهد که از طریق پرس و جو با سیستم داده کاوی ارتباط برقرار کند. در واقع این  جزء از اجزای سیستم داده کاوی، انبار داده را مرور میکند الگوهای آن را مورد ارزیابی قرار می دهد و این الگو ها را به صورت فرم های بصری متفاوت رونمایی می‌کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *